Dáma a Král - Herecké obsazení

Herecké obsazení seriálu Dáma a Král

Matěj Hádek (Prokop Král)

Matěj Hádek (Prokop Král)

Datum narození: 29.11.1975
Znamení: střelec

Charakteritika postavy vyšetřovatele Prokopa Krále: trochu podivínský, nadprůměrně inteligentní člověk s problematickou minulostí.

Matěj Hádek je český herec, má dva bratry, mladšího Kryštofa, který je také herec a staršího Ondřeje, který je lékař. V současné době je členem uměleckého souboru Švandova divadla na Smíchově... více o herci Matěji Hádkovi.


Tereza Hofová (Lenka Braunová)

Tereza Hofová (Lenka Braunová)

Datum narození: 24.11.1979
Znamení: střelec

Charakteritika postavy advokátky Lenky Braunové: ve své profesi nesmírně úspěšná. Spolu s Králem tvoří protikladnou a jiskřivou dvojici, která však výborně funguje.

Tereza Hofová je česká herečka. Žije střídavě v Praze a Reykjavíku. Vyrůstala v Karlových Varech a Praze. Po vystudování pražské DAMU působila jako herečka v pražském Švandově divadle či Činoherním studiu v Ústí nad Labem, v ostravském divadle Petra Bezruče... více o herečce Tereze Hofové.


Miroslav Donutil (Rudolf Černý)

Miroslav Donutil (Rudolf Černý)

Datum narození: 7.2.1951
Znamení: vodnář

Charakteritika postavy Rudolfa Černého: šéf Lenky Braunové a celé advokátní kanceláře.

Miroslav Donutil je populární český divadelní a filmový herec, bývalý člen činohry Národního divadla v Praze, moderátor a bavič. Jedná se o jednoho z nejpopulárnějších českých herců. Sám říká, že na studia herectví (brněnská JAMU) šel převážně z důvodů, že nemusel studovat matematiku, ale spíš v něm zvítězily rodinné geny... více o herci Miroslavu Donutilovi.


Jan Cina (Jiří Mladý)

Jan Cina (Jiří Mladý)

Datum narození: 20.3.1988
Znamení: ryby

Charakteritika postavy Jiřího Mladého: mladý začínající právník.

Jan Cina je český herec. Dětskou roli si zahrál už ve filmu Smradi z roku 2002, jednu z hlavních pak v Místech o 9 let později. Účinkoval v televizních pořadech a seriálech, na divadelních prknech i v dabingu. Působí i jako moderátor... více o herci Janu Cinovi.


Zdroj a foto http://tv.nova.cz